Prázdniny 2015

 

O prázdninách jsem byl v Chorvatsku v Rogoznici. Je to malé chorvatské městečko ležící na pobřeží nedaleko Šibeniku.

Popis města:

Historická část města

 Historická část Rogoznice ležící na ostrov je spojena s pevninou umělým náspem.

Ve staré části Rogoznice se nachází kostel sv. Nikola, spousta restaurací, zmrzlinových stánků, kaváren kulturní centrum a malý rybářský přístav. Během sezóny zde bývají večerní kulturní představení pod širým nebem.

Nová část města

V nové části Rogoznice je informační centrum s internetovým připojením, lékárna, pekárna, pizzerie, obchody.

Na zdejší tržnici můžete denně zakoupit čerstvé ovoce, ráno čerstvé mořské ryby, krevety, olihně.

Rogoznica je v současnosti oblíbeným turistickým letoviskem se světoznámým jachtařským přístavem Marina Frapa, který byl v roce 2007 vyhlášen jako nejlepší jachtařský přístav na světě.

Marina Frapa

Marina Frapa je moderním sportovním centrem na okraji Rogoznice - tenisové kurty, venkovní bazén, sauna, squash, kuželky. Na kopci nad Marina Frapa se nachází úžasná vyhlídka na Rogoznici, moře a okolní ostrovy. Nahoru se jde pohodlným chodníčkem vpravo před vstupem do Mariny Frapa, vpravo kolem tenisových kurtů, dále projdete vpravo kolem slaného jezera ve skále - Zmajevo oko, jehož hladina je ovlivňována přílivem a odlivem moře. Nahoře je výhled do všech světových stran. Doporučuji výlet naplánovat na podvečer a spojit jej s pozorováním západu slunce.

Vstup do moře je zde zpravidla po malých štěrkových plážích nebo přes vybetonovaná plata mezi kameny. Voda je průzračná, čistá.

      


Hypertextové odkazy:

 

Spolužáci: Jára Culek, Kuba Humlíček, Luboš Augustin

Školní web:

 Školní stránky:

 


Zdroje:

 

 http://www.rogoznica.eu/