Kam bych se chtěl podívat

 

O prázdninách bych se chtěl podívat k moři do Chorvatska. Další výlet, který bych chtěl podniknout, by byl hrad v Německu. Třetí a poslední výlet by byl do jeskyní na Macoše.Zdroje: http://www.jizni-morava.info/blansko/13_3467_macocha-krasova-propast/

http://www.nakupvakci.cz/cs/chorvatsko-dovolena-u-more-ruskamen-akce/

http://www.blesk.cz/galerie/radce-cestovani/129871/nejromantictejsi-hrady-a-zamky-sveta?foto=3
 

 

Macocha

Propast Macocha je nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a součást komplexu Punkevních jeskyní. Největší hloubka propasti je 138,4 m.[1] Na dně propasti se nacházejí Horní a Dolní macošské jezírko.

Chorvatsko

V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Trogir, Šibenik nebo Rijeka. Orebič je malebné přístavní městečko ležící na tzv. Kapitánské riviéře v jihozápadní části 65 km dlouhého poloostrova Pelješac. V Orebić najdete borovice, cypřiše, mandloně, olivovníky, fíkovníky, vinice a subtropické palmy, agáve a kaktusy.

Zámek Neuschwanstein

Neuschwanstein je zámek v Allgäu (Bavorsko, Německo) v oblasti obce Schwangau u Füssenu, který nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Jde o jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Německu.

                   Macocha                                                 Neuschwanstein                                                   Chorvatsko

       

Odkazy:

Luboš Augustin  Zdeněk Svoboda  Radim Klement

   

 

Zdroje:

 

 http://www.jizni-morava.info/blansko/13_3467_macocha-krasova-propast/

http://www.nakupvakci.cz/cs/chorvatsko-dovolena-u-more-ruskamen-akce/

http://www.blesk.cz/galerie/radce-cestovani/129871/nejromantictejsi-hrady-a-zamky-sveta?foto=3